Mellékletben közöljük a 2013. január óta hatályos vizitársulati törvényt, amely - több jogszabály mellett - szabályozza a vízgazdálkodási társulatok működését.
A Dunaújvárosi Vízi Társulat létszáma és szervezeti felépítése a közhasznú foglalkoztatás miatt lényegesen megváltozott. A módosított szemléltető ábra a csatolmányban látható.
Egy bizonyos életkor elérésekor tudomásul kell venni, hogy át kell adni a stafétabotot az utánunk következő generációnak. Ez az idő az én életemben most következett be, elértem a nyugdíjkorhatárt. ... (Bogáth Jenő)
... Továbbra is kérem az Önök megtisztelő bizalmát és együttműködését a Dunaújvárosi Vízi Társulat megújításához, közös céljaink újrafogalmazásához és azok megvalósításához. (Megulesz Gabriella)
A Dunaújvárosi Vízi Társulat fő tevékenysége az Alapszabályban felsorolt vízfolyások üzemeltetése. A vízfolyások többsége a társulat alakulása után a 70-es, 80-as években kerültek be a jegyzett tőkébe. Közcélú vízfolyások, az akkori földtulajdonosi szerkezetnek megfelelően több tulajdonos területén haladtak keresztül. A szövetkezeteken, állami gazdaságokon belüli vizek ugynevezett "üzemi árkok" maradtak.
2002-ben a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium megyei hivatai, mint kezelők átadtak néhány vízfolyást a társulatoknak üzemeltetésre, ezeket nevezzük "üzemeltetésre átvett" vízfolyásoknak.
A mellékletben (csatolmányban) a Dunaújvárosi Vízi Társulat 40 éves történetét bemutató előadás található, melyet Bogáth Jenő igazgató adott elő a Magyar Hidrológiai Társaság XXVIII. Országos Vándorgyűlésén, Sopronban.
A mellékletben (csatolmányban) a társulat dolgozói által készített előadás található, amely elhangzott a Magyar Hidrológiai Társaság XXVIII. Orzságos Vándorgyűlésén, Sopron 2010.
„Házad udvarából ne ereszd ki az eső vagy hó levét, míg nem használtad; úgy határodból, vármegyédből, országodból használatlanul a vizet ki ne bocsássad, mert az ingyen az Isten becses ajándéka" Beszédes József